Skip to content Skip to footer

O mnie

Wierzę w niepodważalną umiejętność
rozdawania pozytywnej energii i Siłę Marzeń !!!

Cześć, to ja Miłka.

Przede wszystkim jestem szczęśliwą mamą szesnastoletniego Jeremiego. Z wykształcenia i zawodu jestem inżynierem trakcji elektrycznej – czyli kolejarzem, a raczej kolejarką :).

Z zamiłowania miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa i szwendania się po świecie. Od 2019 roku jestem również taterniczką.

Odważny pomysł zdobycia najwyższych wierzchołków wszystkich kontynentów, wpadł do mojej głowy w 2011 roku. To wtedy narodził się projekt “Siła Marzeń – Korona Ziemi”, który realizowałam konsekwentnie przez siedem lat. 22 maja 2018 roku zdobyłam Everest i zostałam wówczas najmłodszą i jednocześnie dziesiąta Polką oraz pierwszą gdynianką, a także Kaszubką z Koroną Ziemi.

Większość swoich wypraw organizowałam na własną rękę (wyjątek stanowią wyprawy na Everest, Masyw Vinsona oraz Piramidę Carstensza). Samodzielnie wybierałam się też w niejedną daleką podróż i były to najciekawsze i najbardziej fascynujące wędrówki w moim życiu. Na swoim koncie mam również samotne wejścia na himalajskie sześciotysięczniki w Indiach i Nepalu oraz wyprawy w Andy i Alpy.

W 2018 roku pojawiła się moja debiutancka książka pt. ”Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi”, za którą otrzymałam Nagrodę Magellana za najlepszą publikację turystyczną roku. W 2020 roku, nakładem wydawnictwa Bezdroża, ukazała się kolejna książka mojego autorstwa pt. ”Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Everest”. Na własnym przykładzie chcę pokazywać, że nawet najbardziej odważne marzenia można zrealizować, a naszą misją jest ułożyć plan – plan działania!

By wspólnie świętować 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, zorganizowałam I Rajd Południe-Północ. Była to rowerowa lekcja historii, nad którą patronat objął Minister Sportu i Turystyki. Trasa biegła od Tatr, aż nad Morze Bałtyckie, a w trakcie rajdu, każdy mógł przejechać ze mną pięć, dziesięć lub nawet sto kilometrów! W 2019 odbyła się II edycja rajdu (również pod patronatem MSiT), a ze względu na to, że wydarzenie cieszyło się Waszym dużym zainteresowaniem, postanowiłam na stałe wpisać je w swój roczny kalendarz – w ten sposób Rajd Południe-Północ stał się imprezą cykliczną :).

Ludzi pasji, podróży i przygód, którzy podobnie jak ja, napędzani są Siłą Marzeń, trzeba pokazywać światu. Po co? Po to, by napędzać spiralę inspiracji. Tak powstał Festiwal Siły Marzeń, którego I edycja obyła się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Ursynowie w maju 2019 roku. Festiwal tłumaczony jest na Polski Język Migowy, a w tym roku przybrał wyjątkową internetową formułę. To nie prelegenci przyjechali do nas! To my pojechaliśmy do prelegentów, aby mogli oni zagościć w Waszych domach od 4 września 2020 roku.

Siła Marzeń to opowieść o wielkiej pasji,
podejmowaniu wyzwań, inspiracji do realizacji marzeń
i niepoddawania się przeciwnościom.

Gorąco wierzę, że moją historią przekonam Was do tego, byście odkrywali swoją Siłę Marzeń i już dziś rozpoczęli podróż do wymarzonego celu, mając w plecaku wielkie chęci i wiarę. Wiarę, że się uda!

Świat jest bowiem ogromny i hojny. Zadba o to, by niczego Wam nie zabrakło, podeśle wszystko, czego potrzebujecie, pod warunkiem, że tak właśnie będziecie go postrzegać.

Udało mi się 🙂

Miłka Raulin © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Podoba Ci się ta strona internetowa? kliknij

Best Choice for Bloggers

Travel Safely with Our Amazing Tour Guides

Purchase Wanderic