Skip to content Skip to footer

Książki

Nowa Książka
600 km lodową pustynią
PREMIERA 11.10

Trawers Grenlandii uważany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych trawersów świata. Ryzykowne przejście lodowcem pełnym szczelin, stukilogramowe sanie i biała, tylko pozornie jednolita przestrzeń, z którą obcuje się miesiąc. Miłce Raulin się to udało. Została trzecią i najmłodszą Polką, która pokonała grenlandzką krainę. Przed nią przez blisko 30 lat podobnego wyczynu dokonała jedynie dziesiątka Polaków.

Temperatury sięgające -40C, wiatry wiejące z prędkością blisko 100 km/h i marsz w burzy śnieżnej, to warunki, którym musiała stawić czoła. 

Niestety nie wszystkim uczestnikom międzynarodowej ekspedycji udało się dotrzeć do celu.

600 kilometrów lodową pustynią to opowieść kobiety, która walczy z ekstremalną temperaturą, huraganowymi wiatrami i skrajnym wyczerpaniem. Historia o wytrwałości i wyzwaniu, jakie musiała podjąć, by zmierzyć się z grenlandzkim lądolodem. 

Siła Marzeń,
czyli jak zdobyłam
Koronę Ziemi

KUP KSIĄŻKĘ Z DEDYKACJĄ 🙂

Wszystko zaczęło się w 2011 roku – Miłka Raulin, mając już na koncie zdobyty Mont Blanc, postanowiłam wspiąć się na wszystkie najwyższe wierzchołki kontynentów. Tak powstał projekt “Siła marzeń – Korona Ziemi”, który konsekwentnie realizowałam przez siedem lat. 22 maja 2018 roku ukończyłam swój plan zdobywając Mount Everest.

To opowieść o długiej wyprawie po marzenia, realizowanej z perspektywy matki pracującej na pełnym etacie. To historia o tym, jak zaczął się mój “wysokogórski romans” i jak z powodzeniem wykonać odważny projekt, dysponując jedynie dwudziestoma sześcioma dniami urlopu. Pasja do przygód i dalekich wypraw przeplata się w książce z trudnościami życia codziennego. Przeczytacie więc o górskich kłopotach i lekcjach z nich płynących. O podejmowaniu życiowych decyzji, samotnym macierzyństwie, utracie pracy. O drugiej stronie medalu i rachunku, jaki trzeba zapłacić, podejmując każde wyzwanie.

Przed wszystkim jednak jest to książka o wielkiej Sile Marzeń!

Siła Marzeń,
czyli jak zdobyłam
Everest

KSIĄŻKA Z DEDYKACJĄ 🙂

Everest. Czomolungma. Góra gór. Jest jak magnes. Piękna, intrygująca, dumna i niebezpieczna. Rozpala wyobraźnię niejednego wspinacza – bo któż nie chciałby wejść na Dach Świata? I choć Everest bez wątpienia jest magiczny, stał się też kołem zamachowym potężnego biznesu. Każdego roku wydaje się setki pozwoleń na wejście na szczyt, a ci, którzy pragną zmierzyć się z Czomolungmą, muszą zapłacić za wyprawę niewyobrażalne pieniądze. Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Everest to książka czasem zabawna, czasem wzruszająca, ale przede wszystkim szczera i wciągająca bez reszty. O tym, jak urzeczywistnić z pozoru nierealne plany, gdy jest się mamą nastolatka i pracuje się na etacie. I o tym, jak przygotować się fizycznie, logistycznie, psychicznie i finansowo do tego, by zmierzyć się z najwyższą, najtrudniejszą i najbardziej kosztowną górą świata.

W strefie śmierci bowiem wszystko robi się źle. Źle się oddycha, chodzi, trawi, a ryzyko, ból, tęsknota za bliskimi i przekraczanie granic własnych możliwości to tylko niektóre składniki wysokogórskiej wyprawy. To opowieść o wielkiej pasji, podejmowaniu wyzwań, inspirowaniu do spełniania marzeń i niepoddawaniu się przeciwnościom losu. 

Zestaw Pełen Pasji
Korona Ziemi

Zestaw Pełen Pasji!

To kilka niespodzianek dla Was lub Waszych bliskich zapakowanych w ekologiczną i estetyczną paczkę . W zestawie znajdziecie: 

– książkę Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi wraz z imienną dedykacją

– chustę wielofunkcyjną z górskim obrazem autorstwa Martyny Krynickiej (to nie jest zwykły nadruk to dzieło sztuki :))

– świąteczną, aromatyczną herbatę z Herbaciarni w Spichlerzu

– kartkę, na której możecie napisać kilka ciepłych słów 🙂

Zestaw Pełen Pasji Everest

Zestaw Pełen Pasji! 

To kilka niespodzianek dla Was lub Waszych bliskich zapakowanych w ekologiczną i estetyczną paczkę . W zestawie znajdziecie: 

– książkę Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Everest wraz z imienną dedykacją

– chustę wielofunkcyjną z górskim obrazem autorstwa Martyny Krynickiej (to nie jest zwykły nadruk to dzieło sztuki :))

– świąteczną, aromatyczną herbatę z Herbaciarni w Spichlerzu

– kartkę, na której możecie napisać kilka ciepłych słów 🙂

Wypożycz namiot hipoksyjny

HIMALAJE W TWOIM ŁÓŻKU!

Namiot hipoksyjny firmy Higher Peak, którego używałam w trakcie moich przygotowań przed wyprawą na Mt Everest. Dzięki tej maszynie można już w Polsce rozpocząć proces aklimatyzacji, tym samym zwiększyć swoje szanse na udaną wyprawę i zdobycie upragnionego szczytu. Trening hipoksyjny najlepiej zaplonować na min. 6-8 tygodni przed wylotem z kraju. Urządzenie może pracować w zakresie od 1500 m n.p.m do 6000 m n.p.m

Miłka Raulin © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Podoba Ci się ta strona internetowa? kliknij

Best Choice for Bloggers

Travel Safely with Our Amazing Tour Guides

Purchase Wanderic